18. pohádková Noc s Andersenem proběhla v pátek 23.3.2018 na více než 1600 míst, odhadovaná účast 95.000 malých i velkých účastníků… Děti nocovaly v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a na Slovensku. Zásilky pohádkových pohlednic jsme poslali také do českých škol bez hranic, českých krajanských spolků a do zahraničních knihoven i škol; jsou mezi nimi účastníci z Polska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, Bulharska, USA, Austrálie, Řecka, Velké Británie, Německa, Dánska, Nového Zélandu, Malty, Španělska, Portugalska, Švýcarska, Francie, Itálie a Saúdské Arábie. Letos se nám opět podařilo navázat kontakt s kibucem v africké Keni, kde přenocuje 20 afrických dětí.

Hlavním motivem letošního pohádkového nocování byly příběhy z knihy Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka k 80. výročí vzniku pohádky.

I děti v Rijádu se zapojily a prožily večer plný dobrodružství, her, povídání a čtení O pejskovi a kočičce. Hledali jsem indicie, sestavili nápovědu, která nás dovedla k pokladu. Celý večer nás provázely pohádky a také jsem upekli dort, který jsme si dali ke snídani! Již teď se těšíme na další ročník, který bude 29.3. 2019!

 

 

Statistika Noci s Andersenem 2018